سنگ‌های متعددی را می‌توان به صورت تیشه ای فرآوری کرد و ما در این مقاله قصد داریم معرفی هر چند کوتاه از انواع سنگ تیشه ای داشته باشیم. برای آشنایی بیشتر با تنوع آنها از نظر نوع سنگ و نوع تیشه، با ما همراه باشید.

رایجترین سنگ‌های ساختمانی تیشه ای 

بر روی انواع سنگ‌های مرمریت، تراورتن و کریستال می‌توان فرآوری تیشه ای انجام داد. اما چند معدن به نسبت از سایر معادن موجود بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرند که می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. سنگ مرمریت لاشتر: سنگ لاشتر تیشه ای به عنوان قدیمی‌ترین و شناخته شده‌ترین سنگ تیشه ای در بازار است. این سنگ دارای دو رنگ طوسی و مشکی است و در آن خطوط سفید رنگی قرار گرفته و همین طرح خطوط موجب شده تا زیبایی منحصر به فردی داشته باشد. از جمله کاربری‌های مرمریت لاشتر تیشه ای می‌توان به کفپوش فضای بیرون، کفپوش پارکینگ، سنگ پله و نمای دیوار اشاره کرد.
  2. سنگ کریستال: از آن در بازار با نام‌های سنگ لایبید تیشه ای و سنگ کریستال تیشه ای نیز نام برده می‌شود. زمینه رنگ آن آبی آسمانی است. از نظر کاربری نیز از آن عمدتا در کفپوش‌های حیاط، پارکینگ، فضای سبز و محوطه بیرونی و همچنین در نما ساختمان استفاده می‌شود.
  3. سنگ تراورتن: تراورتن تیشه ای به نسبت 2 سنگ لاشتر و کریستال، کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد اما آن را نیز به عنوان نماینده سنگ‌های تیشه ای نام می‌برند. اکثر سنگ‌های تراورتن قابلیت فرآوری به صورت تیشه ای را دارا می‌باشند. از تراورتن‌های تیشه ای عمدتا در نمای ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

فرم ارسال نظر

مشاوره رایگان : 
09133152501

آدرس : اصفهان -شهرک صنعتی محمودآباد-مابين خ ١٨ و ٢٠

  • شماره تماس : 0913-315-2501
  • ایمیل : info@nemadinstone.ir